10 نکته مهم ظروف مسی

10 نکته راجع به ظروف مسی

10 نکته راجع به ظروف مسی

خریدن ظروف آشپزخانه میتواند پروسه ای سخت  باشد. زیرا  مدل های مختلفی برای انتخاب وجود دارد – میناکاری ، چدن ، فولاد ، آلومینیوم ، نچسب ، مس – و همه آنها دارای کاربردها و به طبع آن قیمت های متفاوتی باشند. ظروف مسی یکی از انتخاب های هیجان انگیزی میتواند باشد.

اگر به فکر سرمایه گذاری در ظروف مسی و افزودن این قطعات زرق و برق دار و مفید به آشپزخانه خود هستید ، در اینجا برخی از مواردی است که باید بدانید و در نظر بگیرید.

10 نکته راجع به ظروف مسی
10 نکته راجع به ظروف مسی

ظرف های مسی به دلیل کنترل آسان دما ، مناسب برای ذوب کردن شکلات و آب نبات هستند – عکس از Getty Images / VieCreative

 

مس به سرعت گرم می شود

در دنیای فلزات ، مس یکی از بهترین رساناهای گرمایی است. مس به سرعت گرم می شود ، بنابراین بر خلاف چدن ، دیگر زمان زیادی برای گرم کردن ظروف مسی نیاز نیست. در حقیقت ، توصیه می شود یک ظرف خالی را گرم نکنید. مس فلزی است که قبل از شروع پخت و پز باید در آن چیزی آماده داشته باشید.چونکه مس به سرعت گرم میشود و اگر چیزی داخل ظرف نباشد آن ظرف مسی میسوزد.

مس به طور مساوی گرم می شود

یکی از 10 نکته راجع به ظروف مسی این است که به دلیل خاصیت هدایت گرما ، مس به طور مساوی گرم می شود. بنابراین لازم نیست نگران نقاط گرم باشید. اکثر اوقات در آشپزی پیش می آید که ته قابلمه ها بیشتر گرم میشوند در نتیجه ته غذا میسوزد در حالی که در سطح بالاتر غذا نپخته باقی میماند.قابلمه های از جنس مس به طور مساوی گرم میشود پس غذا هم به طور مساوی پخته میشود.

ولی نیاز به گرمای زیاد ندارد

از آنجا که مس به سرعت گرم می شود و گرما را به طور مساوی توزیع می کند ، برای پختن غذا در آن نیاز به گرمای زیاد ندارد. اگر در یک دستورالعمل با وسایل آشپزی معمولی نیاز به حرارت متوسط تا زیاد دارید ، برای پختن غذا در ظروف مسی خود از حرارت متوسط به کم استفاده کنید.در نتیجه ی این ویژگی استفاده از منابع طبیعی گازی کاهش میابد و در مصرف گاز صرفه جویی میشود.پس برای محیط زیست مفید تر است!

بله ، مس کاملاً کارآمد است ، ولی چون نیاز به گرمای زیاد ندارد لازم نیست حرارت زیادی ببینید زیرا پوشش نانو و یا قلع آن از بین میرد.

10 نکته راجع به ظروف مسی
10 نکته ای که باید از ظروف مسی بدانید

مس به سرعت خنک می شود

همانطور که به سرعت گرم می شود ، مس به سرعت خنک نیز می شود. به همین دلیل است که بسیاری از سازندگان آب نبات و شکلات از قابلمه ها و قابلمه های مسی استفاده می کنند. این فلز عالی برای استفاده در هنگام پخت شیرینی (وقتی که باید درجه حرارت را کنترل کنید) و همچنین پروتئین های حساس مانند ماهی و سس استفاده کنید.

10 نکته راجع به ظروف مسی
10 نکته ای که باید از ظروف مسی بدانید

از آنجا که مس یک ماده واکنش پذیر است ، بیشتر ظروف مسی با فلز غیر واکنش پذیر پوشانده میشوند. بطور مثال پوششی از جنس قلع .عکس از Getty Images / FabrikaCr

ظروف مسی را با پوششی از فلز دیگر اندود میکنند

یکی دیگر از 10 نکته راجع به ظروف مسی هم این است که مس یک فلز واکنش پذیر است. در بیشتر موارد ، این بدان معنی است که با ماده غذایی داخلش واکنش شیمیایی بدهد . در نتیجه طعم فلز به مواد غذایی شما راه پیدا میکند. پس اکثر ظروف مسی  را با پوششی فلز دیگر اندود میکنند.جنس این فلز در اکثر مواقع قلع است.سلامتی فلز قلع کاملا اثبات شده است و از این بابت هیچگونه نگرانی ای نخواهید داشت.اما قلع نسبت به فلزات دیگر فلز نرمی است.پس برای مراقبت از آن باید از استفاده از اسکاچ زبر یا کفگیر فلزی اجتناب کرد . برای استفاده سالم تر بهتر است از کفگیر چوبی استفاده کرد.

10 نکته راجع به ظروف مسی

مقداری اسیدیته میتواند جلای ظروف مسی را برگرداند

هر  چند ما برای تثبیت براقیت ظروف مسی آن ها را نانو میکنیم (برای خواندن مقاله مربوط به نانو به این لینک وارد شوید) .ولی اگر در طی سالیان سال نانوی ظروف مصطحلک شد مقداری اسیدیته میتواند جلای ظروف مسی را برگرداند .آن ها را مثل روز اول تازه و براق کند. مواد اسیدیته مانند آبلیمو سس گوجه و …

ظروف مسی بسیار با دوام هستند

با وجود مراقبت های آسان مورد نیاز ،ظروف مسی بسیار با دوام هستند. تا زمانی که هیچ حفره ای در آن وجود نداشته باشد ، بازگشت ظروف مسی به جلا و براقیت سابق نسبتاً آسان است.و میتواند به آسانی شکوه نخستین خود را بازیابد.یکی از مهمترین 10 نکته راجع به ظروف مسی این است که میتوانید ظروف مسی را صد ها سال به خوبی نگهدارید و سپس آن را به نوه هایتان هدیه کنید.

 

احیای ظروف مسی آسان است

در بیشتر موارد ، مس مورد استفاده در ظروف مسی بسیار محکم و مقاوم در برابر خوردگی هستند. اما اگر مس روکش قلع داشته باشید ، هر چقدر هم از آن مراقبت کنید ، با گذشت زمان از بین می رود. اگر صدمه ای به پوشش قلع دیدید ، همیشه می توانید قابلمه ها و قابلمه های مسی خود را یا هزینه  ی کم لزوم دوباره قلع کنید.

10 نکته راجع به ظروف مسی

ظروف مسی هنری بی بدیل و شکیل است

قابلمه ها و قابلمه های مسی نه تنها در آشپزخانه بسیار مفید هستند ، بلکه کاملاً زیبا هستند. ظرف های خود را در کمد پنهان نکنید. آنها را با غرور آویزان کنید و مجموعه ظروف مسی خود را به نمایش بگذارید. آنها آشپزخانه شما را زنده می کنند.

 

حالا که تا اینجا با ویژگی های این فلز ارزشمند آشنا شده ایم بهتر است برای سلامتی خودمان و خانوادمان از مسنجان که بهترین تولید کننده و عرضه کننده ظروف مسی است ظروف مسی مستحکم ساخته شده از مس خالص و ساخته دست هنرمندان زنجانی خرید کنیم و خودمان را مقابل بسیاری از بیماری ها بیمه کنیم.

 

 

منبع از سایت :www.10best.com

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.